Annem Annem

Annem, benim bugünlere gelmemi sağladığın için sana minnet ve sevgilerimi buradan göndermek istedim. Seni çooook seviyorum. İyi ki benim annem olmuşsun ve iyi ki yanımdasın. Telefonu açınca öbür tarafta senin sesini duymak çok güzel. Seni görebilmek güzel. Bu şarkı ve çiçeklerin hepsi senin için. Günün kutlu olsun annem.

Annecim, “Kayın” deyince babam sitem ediyor ya; beni çok sevdiğinden, ‘kayın’ ne demekmiş sizin için öğrendim:

“Ural-Altay kültürlerinde gök katları, yaşam ağacı, kayın ağacından yapılma bir direk üzerine ya da bir kayın ağacının üzerine kertikler açılarak temsil edilir. Kayın ağacına verilen önem, Türkler’in akrabalık bağlarını gösteren isimlerde de ‘kayın’ sözcüğünü kullanılmasıyla görülür (kaynata vs.)”.

  Annecim yani değerli olanmış. Seni ve babamı da çok seviyorum. Siz de iyi ki benim ailem olmuşsunuz ve iyi ki varsınız. Gününüz kutlu olsun.

Hepinize beni sevdiğiniz ve değer verdiğiniz için teşekkür ederim. Hep birlikte uzun yıllar olabilmek dileğiyle…

Annemin, eşimannemin, tüm annelerin, anne adaylarının, yüreği mangal gibi geniş ve sevgiyle dolu olan, sadece doğurunca değil; doğurmadan da anne olabilen, ruhuyla, vicdanıyla, her şeyiyle kendini evladına verebilen anaların, anneler günü kutlu olsun.

Bütün çiçekler kocaman yürekli anneler için ve bu annelerin yetiştirdiği tüm evlatlar için. Dünyadan ayrılan ve burada bizimle olan tüm annelere minnet, sevgi ve saygılarımla…

Candan Erçetin’in de emeğine sağlık. Öğretmen olduğunu biliyorum. Onun şahsında tüm öğretmenlerin, annenin sevgisiyle öğrencilerini sarmalayan tüm öğretmenlerin de anneler günü kutlarım.

Penceremden İnciler

2 thoughts on “Annem Annem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir