Ana Sayfa


Merhaba Dünya !

Neden   ” Penceremden İnciler”?

Uzun süredir bir sayfa açmayı düşünüyordum. Ancak neyi paylaşacağım konusunda karar veremiyordum.

İşimi mi, aşımı mı, uğraşılarımı mı, seyahat ettiğim yerleri mi ya da buraların bana hissettirdiklerini mi, okuduklarımı mı ya da geçmişi mi, geleceği mi ve daha birçoğunu mu?

Ustaca olmasa da; yazmayı, yağlı boya resim yapmayı, fotoğraf ve video çekmeyi, sunum hazırlamayı, evimi, kısaca ilgilendiğim her şeyde kendimi kaptırıp bazen saatlerce internette sörf yapmayı, bulduklarımı paylaşmayı, öğretmeyi, ilham olmayı ve motive etmeyi, yaşama sevincimi tüm bunları yani ” incilerimi ” seviyorum.

Başlarken  penceremden ne inciler döküleceğini  ben de bilmiyorum. Şimdilik bu kadar. Sayfama hoşgeldim ve sizler de hoşgeldiniz.

Demet Nohutçu

22.10.2018

https://www.penceremdeninciler.com/sanat-atolyeleri/

Penceremden İnciler

“Ana Sayfa” üzerine 20 yorum

  1. Çok teşekkür ederim arkadaşım.
   ”Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan”
   Friedrich Nietzsche .Çok doğru demiş.

 1. ”İyi bir şeyle karşılaştığın zaman, yapman gereken ilk şey bulabildiğin insanla onu paylaşmaktır;
  bu şekilde iyilik öyle bir yayılır ki nereye gittiğini bilemezsiniz.” Forrest Carter

 2. Tatlı dilli, pozitif enerjisini ve düşüncelerini her zaman paylaşan Demet Ablacım, ne güzel olmuş bloğun.. İncilerinin artarak devamını bekliyorum:)

  1. Çok teşekkür ederim Zübeyir.”Güzel yazmak,iyi düşünmek demektir” demiş G.L.Dikson. İyiyi düşünmek tercihim.Dilerim yazılarıma da yansır. 🙂

 3. Canim benim harika olmuş. Anılarını O tatlı dilinden dinlemek ne güzel olur. Zevkle okuyacağım ❤️

 4. Emeğinize yüreğinize sağlık o kadar akıcı ve sade bir dille anlatmışsınızki sıkılmadan merakla okuyucuyu bağlıyorsunuz tebrik ederim hocam🙏 Ege’nin incisi olan memleketim İzmir’e ve sizlere selam olsun 🤗

  1. Sahil öncelikle hiç ertelemeden,merak ve heyecanla kitabımı alıp okuduğun için çok teşekkür ederim. Ayrıca güzel yüreğinden gelen cümlelerinle de beni onurlandırdın. Herkesin elinden yapması gerektiğine inandığım için birşeyler oluşturmaya gayret ettim. Dağarcığımda birikenleri paylaşmak istedim. Egenin İncisine, senin gibi güzel insanlarına ve sana benden de selam olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir