Ana Sayfa


Anne İnci

Merhaba Dünya !

Neden   ” Penceremden İnciler”?

Uzun süredir bir sayfa açmayı düşünüyordum. Ancak neyi paylaşacağım konusunda karar veremiyordum.

İşimi mi, aşımı mı, uğraşılarımı mı, seyahat ettiğim yerleri mi ya da buraların bana hissettirdiklerini mi, okuduklarımı mı ya da geçmişi mi, geleceği mi ve daha birçoğunu mu?

Ustaca olmasa da; yazmayı, yağlı boya resim yapmayı, fotoğraf ve video çekmeyi, sunum hazırlamayı, evimi, kısaca ilgilendiğim her şeyde kendimi kaptırıp bazen saatlerce internette sörf yapmayı, bulduklarımı paylaşmayı, öğretmeyi, ilham olmayı ve motive etmeyi, yaşama sevincimi tüm bunları yani ” incilerimi ” seviyorum.

Başlarken  penceremden ne inciler döküleceğini  ben de bilmiyorum. Şimdilik bu kadar. Sayfama hoşgeldim ve sizler de hoşgeldiniz.

Demet Nohutçu

22.10.2018

Okumaya, buradan devam ediniz…

Penceremden İnciler

22 thoughts on “Ana Sayfa

  • admin says:

   Çok teşekkür ederim arkadaşım.
   ”Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan”
   Friedrich Nietzsche .Çok doğru demiş.

 1. admin says:

  ”İyi bir şeyle karşılaştığın zaman, yapman gereken ilk şey bulabildiğin insanla onu paylaşmaktır;
  bu şekilde iyilik öyle bir yayılır ki nereye gittiğini bilemezsiniz.” Forrest Carter

 2. Gülcan says:

  Tatlı dilli, pozitif enerjisini ve düşüncelerini her zaman paylaşan Demet Ablacım, ne güzel olmuş bloğun.. İncilerinin artarak devamını bekliyorum:)

  • Demet says:

   Çok teşekkür ederim Zübeyir.”Güzel yazmak,iyi düşünmek demektir” demiş G.L.Dikson. İyiyi düşünmek tercihim.Dilerim yazılarıma da yansır. 🙂

 3. Nuran says:

  Canim benim harika olmuş. Anılarını O tatlı dilinden dinlemek ne güzel olur. Zevkle okuyacağım ❤️

 4. Sahil Dal says:

  Emeğinize yüreğinize sağlık. O kadar akıcı ve sade bir dille anlatmışsınız ki sıkılmadan merakla okuyucuyu bağlıyorsunuz. Tebrik ederim Hocam? Ege’nin incisi olan memleketim İzmir’e ve sizlere selam olsun ?

  • Demet says:

   Sahil öncelikle hiç ertelemeden merak ve heyecanla kitabımı alıp okuduğun için çok teşekkür ederim. Ayrıca güzel yüreğinden gelen cümlelerinle de beni onurlandırdın. Herkesin elinden yapması gerektiğine inandığım için birşeyler oluşturmaya gayret ettim. Dağarcığımda birikenleri paylaşmak istedim. Egenin İncisine; senin gibi güzel insanlarına ve sana benden de selam olsun.

 5. İbrahim Devrim UZUN says:

  Çok güzel ve Akıcı bir dil
  “Mektuplardan inciler” Akıcı bir dilin yanında düşündüren bazen güldüren bazen de hüzünlendiren, biraz siyasete dokunan, çokça sağlığımızla ilgili, güncel konularla da harmanlanmış çok güzel bir kitap. Özellikle okurlardan gelen mektuplara yer vermesi, okuyucuyu yazmaya sevk etmesi nedeniyle de hayli ilginç bir kitap, yazarın bir önceki kitabından “Penceremden İnciler”den farklı olarak hikayelere yer verilmesi de ayrı bir tat katmış. Devamını bekliyorum.

 6. Demet Nohutçu says:

  @ibrahimdevrimuzun

  Senin kalemin de güzel. Mutlu oldum kardeşim:)

  Mesleğimi seviyorum diyorum, ama galiba en çok yazmayı seviyorum…

  ‘İlginç’ sıfatı kitaplarımın tanımlamasına yakışıyor. Sanırım kişiliğimle de özdeşleşiyor…

  ‘Deneme’ tarzını seviyorum. Beni ve kitaplarımı özgür kılıyor… Bazen bir öykü bazen bir şiir; ya da masalla ortaya çıkıyor; bazen mizaha sığınıyor çocuklaşıyor bazen de hüzünlenip hicvediyorum…

  Kitaplarımda da tıpkı yaşamın içinde olduğu gibiyim… Bazen gerçek bazen rüya bazen acı bazen ekşi; ya da tatlı… Kim neyi seviyorsa ya da istiyorsa herkes bir ucundan nasipleniyor işte kardeşim… Seni seviyorum… Özellikle bugün böylesi bir güzelliğe çok ihtiyacım vardı. Bu güzel yorumun bana çok iyi geldi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir