Kitaplarım

Mektuplardan İnciler, Dr. İnci’nin Acil Günlüğü ve Rengarenk Turizmin İnci’si

Kitaplarıma bu adresten ulaşabilirsiniz 👇

https://www.kitaparmonisi.com/

Yazım aşamam ile ilgili kısa bir öykü:

Penceremden İnciler’ de yazarın kendi incileri var. ’Kendi yazı atölyesi’ olarak ifade etmiş. Resim, tiyatro, mutfak atölyeleri, gezilerin fotoğraflı anlatımı çeşni katmış. Kitabın bir bölümünde ise çocukluk ve iş anılarıyla birlikte masal denemeleri de mevcut. Öğretmenler ve ustalardan süzülmüş bilgilerini kendine özgü üslubuyla kimi zaman güldürüp eğlendirerek, kimi zaman düşündürerek aktarmış. Yaşama baktığı pencereyi işaret ederek okura farklı bakış açıları kazandırmayı; koruyucu sağlığın ve sağlıklı kalmanın önemini vurgulamayı istemiş.

https://www.kitabinabak.com/kitap/penceremden-inciler–demet-nohutcu–ikinci-adam–kbk–9786053067344

Mektuplardan İnciler’ de hem kendinin hem de okurlarının incileri var. Okurlarını da yazma işine dahil etmiş. Yazma yolculuğundan, yolculuğunun nasıl şekil aldığından da bahsediyor. İnciler yavaş yavaş ip ile buluşmaya başlamış. Yazma eylemi başlangıç aşamasında. Kitabın ikinci bölümünde ise öykü denemelerine geçilmiş. Yazmanın sağlıktaki önemini vurgulamak amacı olmuş.

Dr. İnci’nin Acil Günlüğünde, atölyede bahsedilen ‘inci kolye’nin yapılmaya başlanmış hali mevcut. Günler, adeta bir ipe dizilerek anlatım yapılmış. Roman olmaya soyunmuş bir ‘günlük ’ diyebiliriz. Sağlık okuryazarlığına katkı sunmayı amaçlamış ve aynı zamanda okumanın sağlığa olan etkisini de vurgulamış.

Halen yazdığı dördüncü kitabı ise büyüyünce ‘roman’ olacak 😊

Yazar, süzülen bilgilerin üzerine ekliyor, ilgilendiği her konuyu araştırıyor, okuyor, öğreniyor. Bu yolculukta yanlış bildikleri varsa akıl süzgecinden geçirip doğrularıyla yer değiştiriyor. Şair Horatius’un “Yazar olmak istiyorsanız, yazın” sözünden ilham alıyor ve yazmaya devam ediyor.

Kitaplarının okunmasını ve fayda sağlamasını umuyor… 08/12/2020

21 Nisan 2022’de basıldı….

Penceremden İnciler