Dünyanın İncisi

Karikatürist Lütfi Küçük (1945-2001), Avrupa Turizm Birliği’nin 1985 yılında Paris’te düzenlediği Uluslararası Karikatür Yarışmasında; Marmaris’i Dünyanın İncisi şeklinde çizerek birinci oldu.

Marmaris Belediyesi tarafından, Marmaris Fahri Hemşehrilik Beraatı ile onurlandırılan sanatçının “DÜNYANIN İNCİSİ MARMARİS” eserinden esinlenerek anısını yaşatmak adına bu eser yaptırılmıştır.

Adeta cennetten bir köşe. Turizmin de incisi Marmaris. Tüm hazırlıklar tamamlandı sayılır. Yerli ve yabancı misafirleri ağırlamaya başladı. Yarın bisiklet yarışı var. Onun da hazırlıkları tamamlanıyor. Bariyerler yarış için. Bisikletçiler son antrenmanlarını yapıyorlar.

Bazlama ve odun ateşinde çay ile yapılan kahvaltı sonrası, Turunç yolundan İçmeler’e kuş bakışı. İçmelerin eski ve büyük otel ve apartlarla dolu olan yeni yerleşim yerlerinden sonra Marmaris’te panaromik tur. Marmaris, küçüklü büyüklü otelleri, alışveriş merkezleri, parkları, 19 Mayıs Meydanı, pazar yeri, kalesi ve kale içiyle; yenilenen binaları ve binalara inat huzur veren yeşili ve mavisiyle, gündüzü ve gecesiyle, yelkenlisi, teknesi, dolmuşu, otobüsü, restoranları, çarşısı ve hastaneleri ile misafirlerini sevgi, hoşgörü ve güleryüz ile karşılamaya ve ağırlamaya hazırlanıyor. Marmaris’te mutlu anılar biriktireceğiniz, neşeli, sağlıkla dolu tatilleriniz olsun.

27/Temmuz/2022′ den Not:

İyi ki bu fotoğrafları çekmişim… Şöyle bir baktım da ??… Umarım bir an önce İçmeler yeşiline kavuşur… Diyecek bir söz bulamıyorum…

Penceremden İnciler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir