Basit Olan Güzel Mi?

Resimleri çektiğim fotoğraflara bakarak yaptım. Tek tek incelenirse hatalar bulunabilir. Ama hepsi bir arada güzel bir bütünlük oluşturdu. Resimlerin güzel ya da çirkin olması önemli değil. Önemli olan bu resimleri yaparken geçirilen zaman. Çerçeveyi çok önceden almıştım. Resimleri yaptıktan sonra aklıma geldi. Güzel bir buluşma oldu. Film çerçevemiz minik eserlerimi sergileme görevini üstlenmiş oldu.

Keçeli kalem çalışması.

Her zaman uğraştıran resimler yapmaya gerek yok. Hatta diğer boyalarla uğraşmak yerine keçeli kalem, kuru kalem, pastel boya ile de olur. Keçeli kalemle resim yapmak hoşuma gitti. Resmim çok basit oldu ama asıldığı yerde şık durdu. Demek ki “Basit olan her zaman güzeldir.” Sözü boşuna değil 🙂

Akrilik boya, resim kağıdı, değişik kalınlıklarda fırçalar, bir bardak su ve palet.

Palet olarak, süt ve meyve suyu kutularının iç kısımlarını kullanıyorum. Çok kullanışlı oluyor. Akrilik boya tüm yüzeylere uygulanabiliyor. Evde üç tane duvar resmi yapmıştım. Yağlı boyadan farklı olarak çabuk kuruyor. Bu arada yağlı boya resim yapmayı da özledim.

Fotoğraflar tanıdık geldi mi?

Şövale de sergilemek de güzel.

Favorim yelkenli ve deniz manzarası 🙂

Ben resimleri yaparken oğlum da kısa bir süre bana eşlik etti. O da mini bir eser yarattı. Doğaçlama çizdi ve boyadı. Sarı perdenin arkasından görünen gece. Yıldızlar harika. Ben beğendim.

Bu kadar sergi yeter değil mi?

Fırçayla, kağıtla, boyayla; resimle kalın. Keyifle bol resim yapacağınız, sağlıklı günler dilerim.

Penceremden İnciler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir