Havuzlu Bahçe

1 Haziranda korona tedbirleri yavaş yavaş gevşetilmeye başlatıldı. Kontrollü normalleşme sürecine geçildi. Biz de Marmaris Çetibeli’ de olan bu güzelim kahvaltı yerine uğradık. Kahvaltı bahane ama kahvaltı da, servis de, havuzlu bahçedeki doğa da gerçekten şahane.

Dev çınar ağaçlarının gölgesinde yer alan mekanda tavus kuşları, tavuk ve horozlar, güvercinler, ördekler, kazlar, kedi ve köpeklerle hep birlikte olmanın keyfi inanılmaz.

Kuş sesleri ve akan suyun şırıltısı ile mis gibi çınar kokusunun eşliğinde kahvaltı etmenin keyfi muhteşem.

Masalar seyreltilmiş, maske ve sosyal mesafeye dikkat edilerek hijyen tedbirleri alınmış. Masalarda el dezenfektanı var. Çatal ve kaşıklar temiz kapalı poşetler içinde servis ediliyor.

Hafta içi olduğu için kahvaltı yapan kişi sayısı azdı. İki masa vardı. Maskeleri tak çıkar işin bu kısmı çok keyifli değil ama sabırla bu dönemin geçmesini bekleyeceğiz.

Korona pandemisinden önceki dönemlerde arada gelirdik buraya. Uzunca bir süre hiç bir yere çıkamadık. Evde kaldık, izole olduk, iş yerinde de sosyal mesafelere uyduk. Her ne kadar normalleşme dense de korona tamamen sıfırlanmadı. Yine hep birlikte dikkat etmeye devam edeceğiz.

Öylesine özlemiştim ki videoda da görüleceği gibi sanki daha önce hiç buraya ya da böyle bir yere gitmemiş gibi sanki ilk kez doğaya çıkıyor gibiydim. Çok mutlu oldum çooook 🙂

İşte size çektiğim videolardan oluşturduğum bir kolaj.

Havuzlu bahçeye, güler yüzlü servise ve ekibine teşekkürler…

Pandemi hala devam ediyor. Yaklaşık bir yıl sonra tekrar uğradık. Burası yine aynı güzellikte…

Penceremden İnciler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir